To niezwykle przejmująca opowieść młodego autostopowicza Patryka Świątka, który, wyruszył w podróż bez grosza przy duszy. Ta podróż okazała się bezcenna dla jego własnego postrzegania współczesnego świata. Rozmawiał z ludźmi, którzy żyją w świeckich wspólnotach, jak w rodzinie. Zobaczył świat, w którym tylko Bóg naprawdę nadaje sens każdej przeżywanej chwili. Odwiedzał zakonne zgromadzenia, o których nie usłyszysz w mediach poznawał ludzi, z którymi przebywanie dla wielu dziś nie jest „trendy” a nawet staje się tzw. „obciachem”. 

Gdy świat wielbi sukces i bogactwo, ich pociąga to, co wzgardzone i niepozorne. Gdy wokół szaleje konsumpcja, oni żebrzą o chleb i mieszkają z bezdomnymi. Odrzucają reklamę, rezygnują z prestiżu. Wybierają slumsy, obrzeża, marginesy. Nie chcą nic mieć, nie chcą nic gromadzić, nie walczą o poklask. Chcą kochać. Zobaczył, że to co robią, nie jest na pokaz. Gdy ich znajomi pną się po szczeblach kariery, oni szorują podłogi.
Patryk poznał miejsca o których nie usłyszysz w mediach. To jasne punkty ma mapie Polski. Ludzie, którzy je tworzą, łamią stereotypy. zachęcamy Cię abyś wybrał się w taką podróż razem z nim.

Patryk Świątekpodróżnik, współautor bloga Paragon z podróży, laureat nagrody Blog Roku 2011. Poruszony wezwaniem papieża Franciszka („Pragnę Kościoła ubogiego dla ubogich”) wyruszył bez pieniędzy aby poszukać ludzi, którzy na peryferiach wielkiego świata żyją prawdą Ewangelii. To doświadczenie zmieniło jego sposób patrzenia na rzeczywistość.