Gorąca wiadomość rozgrzała całą redakcję OPOKA.TV (współorganizatora ERK Bądź Jak Jezus), kiedy potwierdziła się informacja o tym, że na kolejnym koncercie Bądź Jak Jezus 2016, 26-go maja wystąpi zespół For King & Country.

Poprzednie edycje wielkiego Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego Bądź Jak Jezus, odbywające się w Parku Słupna w Mysłowicach, gościły zagraniczne gwiazdy muzyki CCM takie jak Leeland, Hillsong London (2015), Ian Smith (2014), czy Israel Houghton and Newbreed (2013).

Tegoroczna gwiazda, to duet pochodzący z Australii, którzy tworzą bracia Joel i Luke Smallbone. Są jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych zespołów sceny chrześcijańskiej, nazwani w pewnym momencie australijską odpowiedzią na Coldplay.

Kiedy jeżdżą w trasy, ich zespół składa się z pięciu osób, zatem czego możemy spodziewać się w Mysłowicach? Na pewno ogromnej miłości do rytmu, pasji do występów scenicznych, oraz piękna wynikającego z tekstów piosenek, które dotykają serca.

For KING & COUNTRY to nazwa, a jednocześnie misja zespołu, który od samego początku starał się wypełniać zadanie dla Czegoś/Kogoś o wiele większego, niż oni sami. Naszym celem była kontynuacja pisania tekstów szczerze i autentycznie o życiu. I tak jest rzeczywiście. Bodaj najbardziej wzurszający kawałek zespołu to „Without you”, który niespodziewanie wraz z Luke’iem wykonuje jego żona. Tekst piosenki narodził się w czasie jego ciężkiej choroby, oraz momentu, w którym żadne z nich nie było pewne, czy chorobę uda się przezwyciężyć.

Filozofię miłości i nadziei,chłopcy wyssali z mlekiem matki. Rodzice wychowywali gromadkę swoich siedmiogra dzieci w Sydney. Ojciec pracował przy promocji muzyki, zatem tej „materii” w domu nigdy nie brakowało. Bracia obrali sobie także jeszcze jedną mantrę – mającą na celu obronę godności kobiety. Rycerskość wiecznie żywa! – przekonują obaj i zachęcają do wzajemnego szacunku w relacjach. Jako ludzie wierzymy w to, że zostaliśmy stworzeni na równych zasadach. Nikt z nas nie jest „towarem” i każdy zasługuje na to by być kochanym, i to kochanym pięknie.

Swoimi wartościami, swoją pasją, wspaniałymi melodiami i tekstami, zespół For King & Country podzieli się z nami już 26 Maja (Boże Ciało) w Mysłowicach (Park Słupna). Nie możemy się doczekać!