OPOKA.TV, jako patron medialny, zaprasza Was w nieoczekiwaną podróż od Islamu do Chrześcijaństwa w książce “Szukając Allaha, znalazłem Jezusa”, Nabeel Qureshi opisuje dramatyczną podróż od Islamu do Chrześcijaństwa, wypełnioną przyjaźnią, dociekaniem i ponad naturalnymi snami po drodze.

Przyglądając się subtelnie życiu kochającej się muzułmańskiej rodziny, Qureshi dzieli się tym, jak rozwinął swoją pasję dla Islamu zanim odkrył, niemal wbrew swojej woli, dowód na to, że Jezus powstał z martwych i oświadczył, że jest Bogiem. Nie zdolny zaprzeczyć tym argumentom, nie czekając z zaparciem się własnej rodziny, Qureshi zmagał się z wewnętrznym zamieszaniem, które rzuca wyzwanie Chrześcijanom, Muzułmanom i wszystkim tym, którzy interesują się największymi religiami świata.

Ujmująca i dająca do myślenia pozycja “Szukając Allaha, znalazłem Jezusa” opowiada mocną historię zatargu pomiędzy Islamem a Chrześcijaństwem, który odbył się w sercu jednego człowieka – i pokoju, który ostatecznie znalazł w Jezusie.

Kilka słów o autorze:
NABELL QURESHI jest mówcą Międzynarodowej Służby Ravi Zacharias. NabeelQureshi_webbioOtrzymał stopień doktora medycyny na Eastern Virginia Medcal School, stopień magistra z Chrześcijańskiej Apologetyki na Biola University i stopień magistra z Religii na Duke Univeristy.
Opinie o książce:

“Bardzo osobista, dotykająca serca i wywołująca łzy saga o życiu młodego Muzułmanina dorastającego na Wschodzie; porywająca biografia, której nie da się odłożyć na bok!” – JAMES M. TOUR, profesor chemii  a, na Uniwersytecie Rice; Naukowiec Roku 2013 (Magazyn R&D)

„Nabeel Qureshi początkowo rozpoczyna studiowanie Biblii, aby ją poddać w wątpliwość, w rezultacie przyprowadziło go to do poznania Jezusa. Jestem zachwycony, że jego unikalna i fascynująca historia została spisana. Wiem, że będziesz zachęcony i jednocześnie dogłębnie skonfrontowany. Tę książkę trzeba przeczytać, szczególnie w czasach, w których żyjemy. W czasach odmiennego świata każdy musi zmierzyć się z udowodnieniem prawdy.” Ravi Zacharias, autor i mówca

„Nabeel opisuje tęsknotę serca milionów muzułmanów na całym świecie. Tę książkę po prostu musi przeczytać każdy, kto pragnie dzielić się nadzieją Chrystusa z muzułmanami.” Fouad Masri, Założyciel i dyrektor Crescent Project