Świetna autorka tekstów piosenek, legendarna liderka Hillsong, skromna mama i zwyciężczyni w walce z rakiem. Darlene Zschech opowiada manazynowi CCM o tworzeniu, uwielbieniu swoich ulubieńcach muzycznych.

CCM: Opowiedz nam o tym jak pisałaś piosenkę “In Jesus’ Name.”
DARLENE ZSCHECH:Przechodziłam wtedy przez ostatnią fazę choroby nowotworowej z cudowną kobietą z naszego kościoła i szczerze mówiąc, byłam wściekła, że rak zabiera życie tylu osobom! Mark i ja oboje straciliśmy ojców w ten sposób, a lista się powiększa. Pomyślałam więc, że napiszę takie świadectwo wiary, prosto ze słowa Bożego, świadectwo które skonfrontuje się z tym strachem.

CCM: Niedawno powiedziałaś “Pokładając w NIM nadzieję, jego miłość mnie otula, a ja zostanę skradziona do miejsca, do którego nikt inny nie ma wstępu, bo to miejsce zarezerwowane dla Niego i dla mnie. W Chrystusie jest także miejsce dla Ciebie!” Jako prowadząca uwielbienie w kościele, czyniąc to regularnie z tysiącami ludzi, jak wygląda Twoja prywatna relacja z Bogiem?

DZ: Mogę szczerze powiedzieć, że nie można poprowadzić ludzi do miejsc, w których samemu się nie było.  Zapuszczanie się głęboko w Jego miłość i łaskę w tym roku nie tylko wpłynęło na prowadzenie uwielbienia, ale na każdą dziedzinę mojego życia. Nigdy nie będę już taka sama. I nie chcę być. Aby naprawdę być liderem, który przewodzi, musisz być człowiekiem modlitwy, nie tylko człowiekiem muzykalnym. Zrozumieć teologię stojącą za tym co robisz i dlaczego to robisz – wtedy pewność siebie, którą emanujesz, nie jest Twoją zasługą, to jest Boży ogień, który płonie w Twoim wnętrzu, by prowadzić ludzi do Króla.

CCM: Jaką radę zachęty dałabyś ludziom, którzy odczuwają powołanie do pisania piosenek uwielbienia?

DZ: Kiedy piszesz, musisz mieć coś do powiedzenia – coś, co wręcz kipi w Twojej duszy. To brzmi bardzo prosto, ale tak właśnie jest! Nie spiesz się, kop głęboko. Pytaj o zdanie zaufane osoby. Nie bądź zbyt sztywny w swoich piosenkach, w uwielbieniu nie chodzi o Ciebie i Twoje piosenki, tylko o chwałę Boga.

CCM: Jakie są podstawowe zasady, do których Ty się stosujesz, pisząc piosenki?

DZ: Zawsze miej kogoś, kto sprawdzi teologię Twoich tekstów. A jeżeli piszesz dla swojej wspólnoty, to zadbaj o to, by potrafili je zaśpiewać!

Jest mnóstwo muzyków uwielbieniowych, których podziwiam! Ekipa Bethel Music, zespół Hillsong, Miriam Webster, Israel Houghton, Worship Central itd. Jednak będąc tak blisko Martina i Anny Smith, powiem, że teksty Martina miały ogromny wpływ na mnie, na moją rodzinę i na mój domowy kościół. On jest jednym z naprawdę najlepszych…

Źródło: http://www.ccmmagazine.com/features/jon-foreman-kb-darlene-zschech-red-2015-favorites/

Tłumaczenie: OPOKA.TV