Pierwszy raz do instrumentów dorwali się ledwo po tym, jak zaczęli chodzić, a może nawet wcześniej, kto wie. Dorastając w rodzinie, w której dziadek miał sklep z gitarami, a ojciec zrobił wielką karierę muzyczną, dostęp do instrumentów nie był trudny, a międzypokoleniowy przekaz artystyczny – bardzo mocny.

Caleb i Will Chapman gdy nieco podrośli i opanowali grę na gitarze (Caleb) i na perkusji ( Will) szybko zostali zaangażowani przez tatę Stevena Curtisa Chapmana w trasy koncertowe, i to pewnie właśnie tam rozpoczęła się prawdziwa nauka tego, co znaczy być zawodowym muzykiem. Choć tak po prawdzie to także nie mogło być tajemnicą, w domu, w którym z muzyki żyło się od zawsze.

30edb806e50641cc148da9637a004e89

Ojciec śmieje się, że synowi wyrzucili go z zespołu. Jednak Caleb szczerze przyznaje, że jako młodzi ludzie, chcieli po prostu odnaleźć swoje własne muzyczne brzmienie. On pierwszy przecierał szlaki pracując nad swoim solowym projektem zatytułowanym autorsko „Caleb”. Will mu w tym pomagał. Po jakimś czasie do grupy dołączył także Scott Mills, który wcześniej także współpracował ze Stevenem Curtis Chapmanem. Nazwa zespołu przestała być aktualna, bo z projektu solo – powstał kolektyw artystyczny, który w końcu przyjął nazwę Colony House.

Są wciąż bardzo młodzi, ale niezwykle dojrzałe teksty piosenek zdradzają, że życie poznali już dość dobrze. W tym roku minęło osiem lat odkąd Caleb i Will stracili swoją najmłodszą siostrę w wyniku wypadku. Miała wtedy pięć lat. Muzyka pomogła braciom uporać się z pustką, jaką pozostawiła po sobie ta tragedia. I choć nigdy w życiu nie zapomną jej, ani tego co się stało, nauczyli się żyć dalej i wierzyć, że jeszcze się z nią spotkają.

Śpiewają o rzeczach, które uznają za ważne. Wychowali się w chrześcijańskim domu i wiara jest w ich życiu niezwykle ważnym elementem. Nie chcą się z nikim ścigać, ani brać udziału w żadnym konkursie talentów. Po prostu robię swoje i robią to dobrze. Jeśli Wam się spodoba, to świetnie. A jak nie, to nie.

Colony House wystąpią w Katowicach 23 lipca na Lotnisku Muchowiec w ramach „Spotkania Młodych na Górze Karmel” przed ŚDM. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny! Zapraszamy!

gora-karmel[1][2]