CCM: Obecnie pracujesz nad czwartym studyjnym nagraniem, które ma wyjść na wiosnę, powiedz co Cię najbardziej cieszy w tym projekcie?
Deanna Ransom: Wow, moje czwarte wydawnictwo… już samo to czyni mnie mega podekscytowaną! A tak poza tym, to chyba możliwość dzielenia się moim wzrostem i kolejnym moim wcieleniem i muzyką z szerszą publicznością. To mnie bardzo pozytywnie nastraja.
CCM: Opowiedz nam o singlu z nowego projektu „More Than Anything”. Jak sądzisz, co najbardziej spodoba się Twoim odbiorcom?
DR:Czasami spotykają nas rzeczy, przy których czujemy się malutcy, samotni i zagubieni. Musimy wtedy pamiętać, że kiedy stawiamy Boga na pierwszym miejscu, ufając, że On jest dla nas, wtedy jakoś tak spływa na nas łaska. „More Than Anything” to piosenka o przechodzeniu przez bardzo trudny czas, przez który nie sądziłeś, że przebrniesz. Potem zdajesz sobie sprawę, że nie tylko udało Ci się przetrwać, ale że masz na sobie błogosławieństwo Boga, jego miłość, aby wzrastać i zgłębiać swoje jestestwo.
Sądzę, że ludziom spodoba się nie tylko ten przekaz, ale to, że prostota tej piosenki lgnie do człowieka. Czasem robię coś z dziećmi, albo sprzątam dom i nagle zauważam, że nucę to sobie pod nosem – taką muzykę lubię jako słuchacz i mam nadzieję, że innym słuchaczom także przypadnie do gustu.
CCM: W jaki sposób, służba w domach dla ofiar przemocy domowej zmieniły sposób w jaki piszesz i wykonujesz swoją muzykę?
DR:To mi dało dużo pokory i błogosławieństwa. Kiedy łączysz się z tymi niesamowitymi i dzielnymi osobami, słyszysz ich historie i ich serca, to nie tylko na ciebie wpływa, to cię zmienia. To doprowadziło mnie to tego, aby sięgać głębiej do
pokładów współczucia i zrozumienia, aż do odkrycia prawdy. Prawda wyzwala i daje siłę niezależnie od warunków. Kiedy doświadczasz kłopotów i jesteś niepewny, prawda, a nie fakty, prawda, która trwa i daje nadzieję i siłę, by działać, iść do przodu oraz ufać. To przemieniło wszystko we mnie – także moje pisanie, muzykę, występy i może życie. To skłoniło mnie do tego, aby sięgać głębiej, i emanować prawdą – niezależnie od warunków.

źródło: http://www.ccmmagazine.com/news/featured-stories/deanna-ransom-in-the-studio/