Teledysk zespołu Dobre Ludzie „Nowy Rok”, promujący ich debiutancką płytę „Łagodne przejście” od kilku dni grany jest w Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV w ramach Propozycji do Listy 10 CCM.

Liderem tego pochodzącego z Katowic tria jest dziennikarz, poeta i podróżnik Szymon Babuchowski, który założył zespół wspólnie z gitarzystą Patrykiem Filipowiczem. Ambicją formacji Dobre Ludzie, jak sami twierdzą, jest stworzenie zupełnie nowej jakości piosenki autorskiej – dalekiej od tego, co zwykło się stereotypowo kojarzyć z tzw. poezją śpiewaną. Zespół stara się łączyć niebanalne teksty z nowoczesnymi brzmieniami.

W klipie wykorzystano w sposób niezwykle udany efekt „time lapse”, który (z racji swej dostępności nawet w najtańszych urządzeniach do rejestracji wideo) ostatnio staje się bardzo modny w wielu realizacjach, prezentowanych między innymi w serwisie YouTube. Jednak zastosowanie tego efektu w tym właśnie klipie doskonale koresponduje z pojęciem przemijania, upływu czasu, na które jak się wydaje chcieli zwrócić uwagę słuchacza autorzy utworu „Nowy Rok”. W klipie wykorzystano nową, zremiksowaną wersję utworu. Samego remiksu podjął się znakomity perkusista, kompozytor i producent – Pierre, znany m.in. z projektów Spitfire, hipiersoniK, a także ze współpracy z zespołem Raz Dwa Trzy. To właśnie on dostrzegł w piosence  „Nowego Roku” jej radiowy – taneczny potencjał. Sam teledysk został zrealizowany przez Pawła Mikołajczyka z PAMEDIA.

Trzon zespołu Dobre Ludzie tworzą: poeta i wokalista Szymon Babuchowski, gitarzysta Patryk Filipowicz oraz basista Jacek Raciborski, a muzycznie, na płycie, wspiera ich wielu zaproszonych gości.

Najprawdopodobniej już w październiku br. Szymon Babuchowski będzie gościł w sobotnim, południowym wydaniu programu „Gość Dnia”.