Już w najbliższy piątek premierowe wydanie naszego talk-show „ZBLIŻENIA” a w nim niezwykła rozmowa z Elą Skrzek i Józefem Skrzekiem! Pokoleniowe spotkanie w OPOKA.TV i… na scenie. Ojciec i córka, czyli zderzenie wielkiej artystycznej kariery ojca Józefa, z tą, która dopiero wschodzi, córki Elżbiety. Doświadczenie i młodzieńcza ekspresja, ale przede wszystkim rodzina, która się wspiera, dodaje otuchy, wymienia pomysłami i inspiruje. Oto, drodzy państwo, jak wygląda muzyka w Rodzinie Skrzeków… od kuchni!

Józefa Skrzeka, tym nieco starszym melomanom, przedstawiać nie trzeba. W Polsce a przede wszystkim na Śląsku znają go chyba wszyscy, ale jego rozpoznawalność nie ogranicza się jedynie do naszego kraju. Razem z Niemenem i SBB grał niejednokrotnie w Stanach Zjednoczonych i wielu miejscach w Europie i na świecie. Jego solowe projekty, łączące klasyczne formy eksperymentalnymi i pionierskimi brzmieniami przyciągają na koncerty rzesze fanów. Już w najbliższy Piątek zasiądzie on w naszym studiu wraz ze swoją córką, młodą wokalistką pełną energii i twórczego zapału. Aktualnie Ela pracuje nad swoją drugą płytą (pierwsza, EPka, ukazała się w 2015 roku) i wszystko wskazuje na to, że już niebawem objawi ją światu (przy czym słowo „niebawem” proszę interpretować dość luźno…).

Razem opowiedzą o wspólnym tworzeniu, relacjach muzycznych między ojcem a córką. Razem sięgną do historii, ale też spojrzą w przyszłość, zainspirują stwierdzeniem, że wszystko zaczyna się od…. (tu mała tajemnica 😉 … oglądajcie najbliższe „ZBLIŻENIA” ). Jeśli chcesz towarzyszyć im w tej przygodzie razem z Kubą Kuzyninem, koniecznie włącz OPOKA.TV w piątek o 19:00, sobotę o 23:00, albo niedzielę o 12:00. Program „ZBLIŻENIA” składa się z trzech części, po 15 minut, pomiędzy którymi emitujemy świetne utwory muzyczne. Tym razem będą to fragmenty recitali Eli i Józefa oraz koncertu legendarnej grupy SBB, jaki odbył się niespełna trzy lata temu w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich (materiał udostępniony nam został przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie) Do zobaczenia!

JUŻ TERAZ PROGRAM TEN DOSTĘPNY JEST DO OBEJRZENIA ONLINE