Szukaj w Opoka.tv:

Powiadom o nas znajomych!

Facebook Twitter Google+

10/05/2017 / Bahnhof KTW

Early Birds- Kopalnia Dobra zaprasza!

Szczegóły tego wydarzenia:

Data: 10/05/2017
Miejsce: Bahnhof KTW
Adres: ul. Dworcowa 6 Katowice
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/269885786795794/
Kopalnia Dobra to cztery dni pełne spotkań, relacji, dobrych dźwięków i dobrych treści. Każdego wieczora czekają na Was koncerty niebanalnych artystów, którzy mają do powiedzenia coś ważnego!

W środę, 10 maja o 20:00 zapraszamy Was na Koncert zespołu Early Birds. Podczas koncertu odbędzie się tzw.Live Talk, czyli inspirująca przemowa pod hasłem Wykop Dobro! Emocje gwarantowane!

WSTĘP NA KONCERT JEST WOLNY!
____________________________
WIĘCEJ O ZESPOLE

Early Birds to sześcioosobowa grupa muzyków, spotykających się o świcie w poszukiwaniu wyjątkowych melodii, pełnych łagodności, ukojenia i blasku. Muzyczne wykształcenie, które zdobyli na wydziale Jazzu i muzyki estradowej w katowickiej Akademii Muzycznej, w połączeniu ze specyficzną wrażliwością, sprawiają, że ich muzyka potrafi poruszyć niejedno zatwardziałe serce.

Zespół powstał z inicjatywy Martyny Kwolek, która w zespole pełni rolę wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory liderki, ale również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Gatunkowo oscylują między jazzem a poezją śpiewaną. Brzmieniem bliżej im do północy – Skandynawii, Islandii – miejsc, z których od lat czerpią inspiracje.

Dzięki nietuzinkowemu zestawieniu instrumentów, w którego skład wchodzą: wibrafon, kontrabas, saksofon oraz zestaw perkusyjny, brzmienie zespołu Early Birds jest tak intrygujące i jedyne w swoim rodzaju.

Muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory liderki. Gatunkowo oscyluje między jazzem, poezją śpiewaną, a indie popem. Brzmieniem bliżej im do północy – Skandynawii, Islandii – miejsc, z których Martyna od lat czerpie inspiracje.

Skład zespołu tworzą:
Marcin Pater – wibrafon
Mateusz Szewczyk- kontrabas
Piotr Budniak- perkusja
Kuba Chojnacki- sax
Martyna Kwolek- wokal