Szukaj w Opoka.tv:

Powiadom o nas znajomych!

Facebook Twitter Google+

19/04/2017 / Teatr Ziemi Rybnickiej

Jak Ogień. Prorok Eliasz – próba wiary. Musical 250 dni po ŚDM

Szczegóły tego wydarzenia:

Data: 19/04/2017
Miejsce: Teatr Ziemi Rybnickiej
Adres: Plac Teatralny 1 Rybnik
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/401507036894516/

W kwietniu zapraszamy do Rybnika na wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Pierwszą część festiwalu Music & Soul wypełni musical „Jak ogień. Prorok Eliasz – próba wiary”. Jest to historia proroka Eliasza. Proroka Jahwe, który zmagając się z własnymi wątpliwościami i rozpaczą, wyrusza do swojego króla i narodu, by przypomnieć im o Bożej miłości. Misji Eliasza towarzyszą niezwykłe znaki i cuda. Jego słowo jest jak ogień. Ogień który rozpala Izraelitów nową gorliwością wiary. Historia Eliasza to metaforyczna opowieść o ludziach, o każdym z nas w czasach wielu możliwości, różnorakich filozofii i religii, kiedy „próba wiary” wydaje się szczególnie trudna. Jednak nie jesteśmy sami. Bóg zsyła ludziom Ducha Świętego, który rozpala w nich ogień Bożej miłości. Premiera przedstawienia miała miejsce w Katowicach podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016. Muzykę skomponował specjalnie na ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży rybnicki kompozytor i aranżer, Piotr Kotas. W rolę proroka Eliasza wcielił się znakomity wokalista Kuba Blokesz.
Pozostałe role również przypadły w udziale artystom pochodzącym z Rybnika lub mieszkającym nieopodal. Są to Dominika Kierpiec-Kontny, Martyna Czech (wokalistka zespołu Chwila Nieuwagi), Piotr Tłustochowicz oraz Kamil Owczarek. Solistom towarzyszy na scenie Zespół Wokalny 6 na 6, zaś instrumentalnym trzonem widowiska jest zespół Chwila Nieuwagi oraz Wielka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy – Zespół Taneczny Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie i Wydziału Teatru i Tańca PWST w Bytomiu.
Autorem scenariusza jest ksiądz Wojciech Iwanecki, za reżyserię odpowiada zaś Paweł Kontny oraz Aleksander Smoliński (także scenograf). Choreografia: Anna Kądziołka.
To wyjątkowe widowisko muzyczno-aktorskie gromadzi na scenie około 100 artystów. Premierowy spektakl zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji prasowych.
Zapraszamy serdecznie do Teatru Ziemi Rybnickiej 19 kwietnia o godzinie 18.00 na rybnicką premierę musicalu. Kontakt: kasa TZR , tel. 32 42 22320, kasa@tzr.rybnik.pl
Bilety: 40 zł i 20 zł młodzież i seniorzy
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zamawiania biletów grupowych:
– powyżej 20 osób – 10 % zniżki
– powyżej 50 osób – 15% zniżki
Zniżki nie sumują się