Ignacy Loyola to niezwykła opowieść o burzliwym życiorysie założyciela jezuitów.

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy, podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych.

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do serca widza i skłaniają do myślenia.

Twórcy filmu zrobili kawał dobrej roboty, w bardzo trafny sposób ujmując historię życia tego niezwykłego człowieka, która niewątpliwie przepełniona była dramatycznymi momentami, zwrotami akcji i przełomowymi chwilami.

Film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty ukazując diametralną przemianę wewnętrzną jaką potrafi z pomocą Boga przejść człowiek. Jest to zdecydowanie film dla tych którzy szukają inspiracji, motywacji i pokrzepienia w życiu.

Familijna Telewizja Muzyczna OPOKA.TV jest patronatem medialnym, polskiej projekcji tego niezwykłego dzieła! Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu.