KKK 524 Celebrując co roku liturgię Adwentu, Kościół aktualizuje to oczekiwanie Mesjasza; uczestnicząc w długim przygotowaniu pierwszego przyjścia Zbawiciela, 1171 wierni odnawiają gorące pragnienie Jego drugiego Przyjścia200Por. Ap 22, 17.. Przez celebrację narodzin i męczeństwa Poprzednika Kościół jednoczy się z jego pragnieniem: „Potrzeba, by On wzrastał, a ja żebym się umniejszał” (J 3, 30).

Adwent jest bardzo wyjątkowym czasem, który powinniśmy wykorzystać na to, aby się nawrócić. Ponownie nawrócić, po raz piąty, dziesiąty i setny. Każdy z nas – świecki i duchowny, młody i stary – każdemu z nas potrzebne jest nawrócenie. Adwentowe oczekiwanie na Narodzenie Pana, może być niesamowitą wędrówką, w której dowiemy się wiele nowych rzeczy o sobie i o Bogu, który na nas czeka, zawsze.

Żyjemy w niesamowitych czasach, w których dzięki technologii, Bóg jeszcze bardziej wychodzi do człowieka wielkiej cywilizacji, który w swoim wygodnym domu siedzi pod kocem i ani myśli ruszać się z miejsca. W dobie Internetu mamy okazję przeżyć rekolekcje adwentowe w swoim domowym zaciszu, i miejmy nadzieję, że to nas zmobilizuje do tego by opuścić swoją strefę komfortu.

Oto kilka propozycji, które możecie znaleźć w Internecie na Adwent 2016, jednak jest ich o wiele więcej, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Adwent 2016 rekolekcje, aby wybrać coś dla siebie. Nie zapomnijcie też włączyć OPOKA.TV podczas przygotowań adwentowych. Błogosławionego czasu!