Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów. Absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej na kierunku gry na skrzypcach. Liderka Kwartetu C.D.N. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu Wesoły Wędrownik, promującego twórczość i działalność pedagogiczną Norberta Blachy. Obecnie pracuje nad pierwszą autorską płytą „Jakubowy dar”, której premierę zaplanowano na jesień 2016 roku.

Wszystko zaczęło się od tytułowego utworu. Kiedy wyszedł teledysk Jakubowego daru, wiele osób było pod wrażeniem sposobu opowiadania o małżeństwie. Że odważnie, że nikt tak nie mówi, że tak bezpośrednio, że szczerze. Idąc tym tropem, wpadła na pomysł, aby stworzyć społeczność, ruch, wspólnotę ludzi, po to by pokazać jak w naszych czasach można mówić o małżeństwie. Sprowokować do dzielenia się tym, jak na co dzień jest w małżeństwie. Do odczarowania bezproblemowego i wyidealizowanego jego obrazu i pokazania prawdziwego piękna, które kryje się w codzienności.

Gabriela Blacha sama komponuje piosenki, śpiewa, a także gra na skrzypcach. W projekcie towarzyszy jej Radosław Pendziałek, gitarzysta.

e4bb494082bd8ed160e98aaa0a563da8

Wszystko o czym piszę wypływa z doświadczeń, które przez ostatnie lata zebrałam. Muzyka, którą piszę jest żywa, prawdziwa, prosta w słowach, radosna i refleksyjna. Jaka dusza muzyczna znajduje się wewnątrz mnie? Misz-masz, to z pewnością konglomerat tego co od dziecka we mnie grało. Stylistycznie na płycie znajdzie się trochę z gatunków gospel, soul, pop, a także latin. Mogłabym długo wymieniać, ale najlepiej będzie, jeśli sam stworzysz sobie (i nam) okazję, aby tę muzykę usłyszeć.

W moich tekstach dzielę się wartościami, które noszę w sobie. Wartości te wyznaje także Radek. Są nimi:

Bóg, poświęcenie, radość i uśmiech, rodzina, małżeństwo, miłość, marzenia to jedne z tematów piosenek. Każda ma swoją historię i każda jest dotknięta doświadczeniem które przeżyłam. Wszystko to ubieram w dźwięki, tak aby oddawały emocje i uczucia. By nie przeszkadzały, a ubogacały i wyrażały mnie.

OPOKA.TV wspiera powstawanie projektu „Jakubowy dar” jako patron medialny. Wy także możecie go wesprzeć drobną nawet cegiełką na portalu wspieram.to, do czego serdecznie Was zachęcamy!

de842543c2c8afe49af5299732a22740