Dwie dekady po tym, jak wyprodukowany przez Disneya serial – The All-New Meckey Mause Club, dobiegł końca, Jennifer McGill, na nowo staje w świetle reflektorów, ze swoim debiutanckim albumem Unbreakable, którego premiera przypadła na sierpień tego roku.

Trudno uwierzyć, że ponad 20 lat upłynęło od czasu, gdy Jennifer rozpoczęła swoją karierę w Mickey Mause Club, gdzie swoje pierwsze kroki stawiały również gwiazdy takie jak: Justin Timberlake, Britney Spears, Christina Aguilera, JC Chasez, Ryan Gosling i Keri Russell. Występując na scenie już odkąd skończyła 10 lat, McGill była jedyną uczestniczką show, która uczestniczyła we wszystkich (ponad 300) odcinkach, siedmiu sezonów programu. Jednak z pośród wszystkich uczestników, tylko jej kariera nie potoczyła się tak jak sobie to ówcześnie wymarzyła .

“Większość dzieci, które wzięły udział w show, po zakończeniu programu wyjechało do Nowego Jorku bądź Los Angeles by w całości poświęcić się budowaniu swojej kariery, ja postanowiłam ukończyć college” wspomina McGill. “Mając 22 lata w oczekiwaniu na kontrakt z Capitol Records usłyszałam, że brzmię zbyt dojrzale i mówię zbyt dobrze, co nie pasuje do obecnego wizerunku muzyki pop. Nikt nigdy nie powiedział, że źle śpiewam, jedynie że nie wyglądam odpowiednio przez co nie wpasowuje się w obecny trend.”

Uczucie niepewności i bycia niewystarczająco dobrą narosły jeszcze bardziej, kiedy podczas wspólnego posiłku matka artystki doznała zawału, który niestety skończył się zgonem. Śmierć ukochanej matki będącej źródłem bezinteresownego wsparcia był dla Jennifer szczególnie trudnym okresem.

“Moja matka zmarła gdy miałam 24 lata, kiedy odeszła, byłam niesamowicie zagubiona” mówi McGill. “ Później było tylko gorzej, byłam wściekła i odizolowana od świata czułam, że nic nie ma sensu kiedy jej przy mnie nie ma. Całkowicie straciłam swoją motywację. W wieku 30 lat byłam w dołku, cierpiała moja dusza a przez to też moje ówczesne relacje z ludźmi”

Po jakimś czasie los jednak ponownie uśmiechnął się do Jennifer – Disney złożył jej propozycję. Wkrótce zaczęła występować w nowym show – Walt Disney World. W niedługi czas potem padła kolejna propozycja – uczestnictwa w programie poświęconemu tematyce wiary -The Holy Land Experience. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu dało jej siłę by na nowo uwierzyć w swoje siły.

“Byliśmy tam by głosić przesłanie o Bogu poprzez muzykę” tłumaczy McGill. “Oczywiście śpiewałam już wcześniej na różnego rodzaju spotkaniach religijnych, weselach i pogrzebach, ale to było coś zupełnie innego, szybko zrozumiałam, że jest to wielki honor i odpowiedzialność”

Po pewnym czasie McGill osiedliła się w Nowym Jorku, gdzie dołączyła do ekipy kolejnego programu poświęconego wierze – Bravehearted Boys: The Superhero Experience. To właśnie tam poznała swoją przyszłą menadżerkę Ann-Riley Caldwell, która poprosiła ją o napisanie scenariusza do kolejnej części programu -Bravehearted Girls: The Warrior Princess Quest oraz Freedom Fighters: Live Fearless.

“Początkowo moim celem było po prostu pisanie piosenek do show. Chciałam by było w nich zawarte przesłanie o sile, mobilizacji i inspiracji. Z biegiem czasu piosenki zaczęły jednak przybierać formę albumu, mimo że oryginalnie nie było to moją intencją. Nigdy nie przypuszczałabym, że będę miała okazję stworzyć całego album”.

McGill ma nadzieje że płyta “Unbreakable” będzie inspiracją dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Każda piosenka znajdująca się na albumie niesie ze sobą przesłanie, którego celem jest uświadomienie osobom zmagającym się z różnego rodzaju problemami, że nie walczą same!

Unbreakable, to nie tylko płyta, to także historia, którą McGill jest gotowa opowiedzieć światu.

“To historia dziewczyny, której życie w pewnym momencie rozpadło się na wielu różnych płaszczyznach, jednak ból i odrzucenie, którego musiała w życiu doświadczyć paradoksalnie sprawiły, że w końcu spojrzała na to życie bez lęku.”

Jeżeli chcesz posłuchać Jennifer McGill i wielu innych niesamowitych artystów zapraszamy do Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV! Tylko tutaj znajdziesz najlepszą muzykę i teledyski CCM!