Dokładnie 13 dni pozostało do Koncertu Ekumenicznego Bądź Jak Jezus w Mysłowicach. Czy znacie już wszystkie gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu? Poznajcie jedną z nich – niezwykły zespół La Pallotina!

Założony w 2005 roku przez księdza Andrzeja Daniewicza, zakonnika – pallotyna, zespół ma na swoim koncie 3 płyty. Muzycy w swej twórczości postawili na rockową nutę. Dlaczego? Ponieważ „rock” po angielsku oznacza „skała” i właśnie na takiej skale chcą przekazywać słuchaczom ewangeliczne przesłanie połączone z osobistym świadectwem.  Nazwa zespołu pochodzi od św. Wincentego Pallottiego, rzymskiego kapłana pierwszej połowy XIX wieku, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego – organizacji skupiającej kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich, pragnących przeżywać swą wiarę w duchu powszechnego apostolstwa.

Zespół wyróżniają nietuzinkowe teksty i dojrzałe brzmienie oraz wrażliwe kompozycje, a w skład kapeli wchodzą: Witek Wilk (perkusja)  Piotr Szewczenko (gitara elektryczna), Dominik Sławiński (bas, chórki) i ks. Andrzej Daniewicz (śpiew, gitara)

Założyciel, ks. Andrzej jest znany w środowisku pielgrzymkowym jako animator muzyczny, w środowisku oazowym jako autor „piosenek roku”. Współpracował z Braćmi Pospieszalskimi, Ewą Urygą, Markiem Bałatą, Jackiem Wąsowskim, Michałem Grymuzą, Michałem Dąbrówką, Piotrem Żaczkiem, Robertem Lutym i wieloma znanymi muzykami – nie tylko z chrześcijańskiej sceny. Ma na koncie kilka własnych płyt, kilka współtworzył jako kompozytor i instrumentalista.

Na tegorocznym Bądź jak Jezus zagrają swoje największe przeboje. Bądźcie tam z nami!