Jedna z pierwszych rzeczy, którą zauważasz, jest jej nietuzinkowe piękno, efekt mieszanki arabskiego ojca i sycylijskiej mamy. I choć rozmowa może być o błahostkach, nagle daje się poznać z tej drugiej strony, głębokich przemyśleń. Jest zarówno wesoła jak i smutna, tak samo beztroska jak refleksyjna, to wszystko sprawia, że jej muzyka daje nam świeżą perspektywę na scenie CCM.

Lara w bardzo młodym wieku przeprowadziła się do Nashville, aby tam kształcić się w przemyśle muzycznym. Chociaż nie miała pojęcia jak to zrobić, ani nie znała nikogo, kto mógłby jej doradzić, w ciągu roku udało jej się nawiązać kontakty z miejskimi weteranami muzyki, wskutek czego szybko zaczęła pisać piosenki ze znanymi w okolicy artystami. Trochę w stylu Sarah McLachlan, czy Tracy Chapman, Lara pisze czerpiąc z tych ciemnych miejsc swojej osobowości: „wierzę, że lepiej czuć coś bardzo mocno, niż wcale. W tych miejscach zwątpienia, mam tym więcej powodów by zwrócić się do Boga.”

Debiutancki album Beloved (PL: ukochany) utwierdził tożsamość Lary w Chrystusie i świetnie podziałał także na jej fanów, którzy także odkrywali, że mogą być Jego ukochanymi. Dużą rolę odegrał tutaj singiel Closer wieńczący sukcesy na listach przebojów w 2010 roku.

„Bycie w trasie koncertowej i dzielenie się moimi piosenkami z ludźmi pochodzącymi z różnych środowisk, pozwoliło mi zobaczyć ich prawdziwe potrzeby. Mogłam zobaczyć jak cierpieli, jak potrzebowali wsparcia, zachęty i jak Bóg działał w podobny sposób wszędzie dookoła świata.” – powiedziała Landon.

Pomiędzy jej głosem i pianinem, idealnie tworzy muzykę, która, ma nadzieję, że dotknie głębokie podkłady duszy jej fanów. Wyciągając z mroku i pchając w stronę światła, z ramionami wyciągniętymi w obu kierunkach, Lara ustanawia dwa bieguny swojej muzyki – melancholijny i pełen nadziei, radosny i złamany, a to wszystko w jednym momencie. Idealna równowaga.

W OPOKA.TV możecie zobaczyć i usłyszeć artystkę w sześciu różnych piosenkach, polecamy Wam:

Closer, Beloved, Turn It Around, There Is Grace, The River, I See God In You.