Chrześcijańska muzyka raczej kojarzy się z Gospel i z pieśniami uwielbienia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że muzyka chrześcijańska znajduje dzisiaj swoje ujście praktycznie w każdym gatunku muzycznym, począwszy od rocka a skończywszy na reggae. Jednym z prężnie rozwijających się dziś gatunków w nurcie chrześcijańskim jest hip-hop, który jeszcze do niedawna w ogóle nie był kojarzony z narzędziem ewangelizacji. Współcześni artyści udowadniają jednak, że poprzez ten rodzaj muzyki można dotrzeć z pozytywnym przekazem do wielu potrzebujących ludzi. To właśnie hip-hop jest w stanie trafić do dzieciaków z gett, które szukają autorytetów i ludzi z podobnymi doświadczeniami, z którymi będą mogły się utożsamić. Jednym z raperów, któremu zdecydowanie udaje się misja docierania do zagubionej młodzieży poprzez muzykę jest Lecrae. Piosenkarz nie tylko głosi wiarę w swoich utworach ale i odnosi światowe sukcesy w branży muzycznej. Jako pierwszy chrześcijański raper trafił on na pierwsze miejsce listy Billboard Top 200 i pozostał tam aż przez 3 tygodnie. Lecrae to raper, który nie odstaje od najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku poziomem swojej muzyki, przy czym w swoich utworach nie wstydzi się głosić wiary w Boga i dawać świadectwa o swoim nawróceniu. W jednym z wywiadów mówił:

„Niesamowite jest robienie muzyki, która powoduje, że ludzie myślą o kwestiach moralnych, duchowych i o tym jak być lepszym w społeczeństwie. Niektórzy śpiewają country, inni jazz. Ja robię rap. Jestem tutaj by mówić o Prawdzie. Chcę być głosem kultury. Chcę być głosem w tym mrocznym świecie.”

Lecrae zanim stał się znanym raperem, podobnie jak wielu jego kolegów po fachu, wpadł w świat gangów, narkotyków i rozbojów. Dziś prócz tego, że tworzy rap, jest też producentem muzycznym i aktorem. Zajmuje się też działalnością dobroczynną. Swoim życiem udowodnił, że można wydostać się nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji i nie należy tracić nadziei.

W Polsce Lecrae znany jest ze współpracy z raperem Tau, artysta wystąpił gościnnie na jego płycie pt. „Remedium”, która odniosła bardzo duży sukces. Lecrae to przykład na to, że pomagać i inspirować innych można na wiele różnych sposobów, wszystko zależy jedynie od nas.

Jeżeli lubisz muzykę Lecrae, to zapraszamy do oglądania OPOKA.TV! Czekają tu na Ciebie najlepsze teledyski i wiele dobrej zabawy!