Do 27 listopada trwają zapisy na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017 im. ks. K. Szwarlika. Eliminacje do największego przeglądu kolęd w Polsce będą miały miejsce na terenie całej Polski oraz za naszą wschodnią granicą w terminie od 2 do 27 grudnia .

Co roku przedsięwzięcie gromadzi kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku, których łączy pasja i talent. W tym roku organizatorzy wydarze zapraszają dodatkowo do konkursu na świąteczny film krótkometrażowy.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli 6 lat i chcą ożywić najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki śpiewając je solowo bądź w chórach i zespołach wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia).

Zapisy do udziału w festiwalu odbywają się na stronie WWW.MFKiP.PL

I etap zaplanowano w dniach 2-27 grudnia 2017 r.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 listopada.

W II etapie Festiwalu spotykają się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. Przesłuchania odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Wstęp na wszystkie przesłuchania jest wolny.

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje możemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia. OPOKA.TV poleca!