Moving Works to duszpasterstwo filmowe. Tak można by było ich określić. Są grupą ludzi, którzy robią filmy inspirujące do uwielbiania Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, które zachęcają do podążania za nauczaniami Jezusa oraz inspirują, by wiarę w Boga budować na Jezusie. Jeżdżą po całym świecie i robią to za free.

„Przez ostatnie dziesięć lat nasza kultura stała się coraz bardziej napędzana przez media (obrazy). To zrewolucjonizowało sposób, w jaki obecnie się porozumiewamy. Spędź nawet kilka minut na jakiejkolwiek platformie społecznościowej, aby przekonać się, że ludzie porozumiewają się obrazami znacznie bardziej, niż przez słowo pisane. Ta ewolucja nie wydaje się w żaden sposób zwalniać. W skrócie – kultura wizualna wymaga wizualnej Ewangelii. Nie zrozumcie nas źle. Naszym zdaniem nic nie zastąpi natchnionego Słowa Bożego. Jednak, aby zainteresować naszą współczesna kulturę, czujemy zdecydowanie, że musimy mówić jej językiem. Statystyki nie kłamią, a nowa jakość naszej kultury daje nam wskazówki, aby tłumaczyć Ewangelię w taki sposób, by ludzie usłyszeli prawdę i uwierzyli.”

wemake

Produkcja filmowa nie przynosi dochodów – gdyż uważają, że duszpasterstwo powinno działać non-profit. Proces dystrybucji działa tak samo jak proces produkcji. Każdy film trafia do sieci i żyje własnym życiem – oglądany, ściągany, udostępniany. Skąd więc biorą pieniądze na te przedsięwzięcia? Polegają na Bogu, który działa poprzez hojność ludzi, ofiarowujących swój czas, energię i pieniądze.

Współpraca z MovingWorks zaczyna się kiedy kościół, duszpasterstwo lub osoba prywatna wysyła im historię. Jeżeli historia okazuje się interesująca, zaczynają się zastanawiać, czy nad trzema jej aspektami: 1. Czy ta historia w istocie jest o Jezusie? Jezus musi być w centrum. 2. Czy da się ją opowiedzieć poprzez obrazy? Film jest medium wizualnym, więc historia musi działać w ten sposób. 3. Czy Bóg prowadzi? Niezależnie od historii, jeżeli Duch Święty jej nie prowadzi, Moving Works nie może się zaangażować.

Jeżeli wszystko się zgadza, ustalane są szczegóły logistyczne – co, gdzie i jak. Dochodzą kwestie podróży, noclegu, a także niejednokrotnie tłumaczenia (MovingWorks jeździ po całym świecie). A kiedy film jest gotowy – nastaje radosny czas dzielenia się nim z innymi poprzez platformy społecznościowe i nie tylko – wspólnoty mogą pobierać filmy ze strony MovingWorks i pokazywać je na swoich spotkaniach modlitewnych!

Być może wciąż zastanawiacie się jak można opowiedzieć o Jezusie na tyle różnych sposobów? Nie pozostaje Wam nic innego jak sprawdzić to samemu! Musicie wiedzieć, że OPOKA.TV także włączyła się w dzieło Moving Works tłumacząc poszczególne filmy. Teraz oglądając ich produkcje możecie wybrać język napisów, klikając przycisk CC!