W szóstym Koncercie Debiuty im. Moniki Brzozy triumfował hiphopowy skład z południa Polski. Półgodzinny występ Muodych Kotów docenili zarówno członkowie jury, jak i publiczność.

Muode Koty to formacja utalentowanych młodych raperów: Michała „Pax” Bukowskiego, Fabiana „Falamira” Kurala, Dominika „Knopka” Knopa, Jakuba „Erdoigrekbeia” Rosa oraz Łukasza „DJ Anema” Gąszcza, zebranych wokół Tomasza „Hioba” Karenko. – Są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna – mówi o nich ten ostatni, „stary kocur”, który korzystając ze swego doświadczenia chce wprowadzić ich na szerokie wody sceny muzycznej.

Koncert Debiuty w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach to jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki chrześcijańskiej w Polsce. W niedzielny wieczór 24 kwietnia na scenie zaprezentowały się trzy młode zespoły – poza laureatami były to Dobre Ludzie i Krzagolec Gang.

Wydarzenie w zamierzeniu organizatorów ma być swoistą „trampoliną” pomagająca młodym twórcom w wybiciu się na rynku muzycznym. Dlatego poza tytułem Debiutu Roku 2016 zwycięski zespół otrzymał m.in. 20 godz. nagraniowych w Studiu Niepodległości 159, możliwość występu na trzech ważnych festiwalach oraz konsultacje w RTCK Agencja.

– Uważamy, że samo to, że spotkaliśmy się tutaj dzisiaj i wspólnie spędziliśmy czas, już jest dobrem. A jeśli zobaczymy, jak duży potencjał  jest w zespołach, które wystąpiły – to mamy dużo nadziei, że dobra muzyka dotrze do jak największej liczby uszu – mówią organizatorzy.

Koncert prowadziła Ewa Pietrzak z Radio Warszawa. Transmisję internetową koncertu można było śledzić poprzez Telewizję „Dobre Media” na stronie www.dobremedia.org.

Patronat honorowy nad Koncertem Debiuty objął ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser SAC. Organizatorami byli Fundacja „Chrześcijańskie Granie” (chrzescijanskiegranie.pl) i KCK Dobre Miejsce. Patronat medialny sprawował Tygodnik Idziemy.

 

Źródło: Tygodnik Idziemy

http://idziemy.pl/kultura/muode-koty-debiutem-roku-2016