Od dwóch lat Polska przygotowuje się na Światowe Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na tydzień przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem odbędą się tzw. Dni w Diecezji, podczas których młodzi pielgrzymi będą mieli okazję zwiedzić region, do którego przyjadą w ściśle określonym porządku. Diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się 20 lipca i potrwa 5 dni. Będzie to czas bogaty w ogromną liczbę wydarzeń rozgrywających się na terenie całej archidiecezji katowickiej.

Centralnym wydarzeniem w Katowicach będzie spotkanie wszystkich grup pielgrzymów 23 lipca na lotnisku Muchowiec. – Ten dzień rozpocznie się jednak w Piekarach Śląskich u stóp Matki Bożej. Po wizycie w piekarskim sanktuarium pielgrzymi udadzą się do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, żeby ostatecznie dotrzeć na lotnisko. Do tych miejsc na Śląsku pielgrzymował niegdyś św. Jan Paweł II, stąd taki pomysł – mówi ks. Marcin Wierzbicki, koordynator Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji katowickiej.

W Katowicach odbędzie się wiele akcji ewangelizacyjnych przygotowanych przez międzynarodową Wspólnotę św. Jana. – Pielgrzymi przyjadą do Katowic już 19 lipca, wcześniej niż do innych miast. Wśród 1600 pielgrzymów Wspólnoty św. Jana, wielu przybędzie z najodleglejszych zakątków świata, np. z Tajwanu, Chin czy Nowej Zelandii. Młodzież swój pobyt w Katowicach chce poświęcić na ewangelizację poprzez głoszenie Jezusa w miejscach publicznych takich jak areszt, hospicja, na ulicach czy też podczas koncertów – wyjaśnia Marceli Łyczko, rzecznik Diecezjalnego Centrum ŚDM archidiecezji katowickiej.

12039650_542495112574184_5678654781329530310_n scc TGD (1)

Spotkanie pielgrzymów na Muchowcu: 23 lipca

 Do udziału w spotkaniu zaplanowanym na sobotę 23 lipca na Muchowcu zapraszamy również mieszkańców Katowic i regionu. W programie:

• 15.00 Rozpoczęcie, Koronka do Bożego Miłosierdzia, koncert – prezentacja kilku wspólnot międzynarodowych

• 16.15 Góra Karmel – próba wiary (w programie „Eliasz – prorok jak ogień” – widowisko z udziałem orkiestry symfonicznej oraz aktorów i solistów)

• 17.30 Msza św.

• 20.00 Koncert (Colony House, Steven Curtis Chapman, TGD i przyjaciele)

• 22.30 Zakończenie

Szczegółowy program Dni w Diecezji jest dostępny tutaj.

Informujemy mieszkańców, że w związku ze spotkaniem na Muchowcu 23 lipca komunikacja miejska będzie funkcjonowała według zmienionych rozkładów jazdy (więcej: KZK GOP). Wystąpią też utrudnienia w ruchu drogowym – o szczegółach napiszemy już wkrótce.

Źródło: http://comtv.pl/mlodzi-pielgrzymi-przybeda-tez-do-katowic,2920,nws.html