Raper, beatboxer, producent muzyczny o pseudonimie TAU ogłosił niedawno radosną nowinę na swoim profilu Facebook – prace nad nową płytą skończone! Zmęczony, ale szczęśliwy, być może zaliczy krótki odpoczynek, jednak już zaciera ręce przed niezwykle rozbudowana trasą koncertową. Tej jesieni odwiedzi ponad 20 miast w całej Polsce!

Piotr Kowalczyk, bo tak brzmi imię i nazwisko TAU, tworzy muzykę hip-hopową, przez którą opowiada o swoim doświadczeniu życiowym, drodze do Boga, wartościach, które odkrył. Na undergroundowej scenie muzycznej istnieje od 2008 roku, kiedy wydał swoje pierwsze demo Seans spirytystyczny pod pseudonimem Medium.  W 2010 wyszedł kolejny tytuł Medium – Alternatywne. Gościem na płycie był O.S.T.R., znany ze wspierania młodych talentów, co spotęgowało zainteresowanie artystą w szerszym gronie. Dopiero w 2011 roku zadebiutował na oficjalnej scenie polskiej muzyki, po czym został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011.

Rok później, ukazało się dwupłytowe wydawnictwo Medium – Graal, zawierające wiele osobistych utworów, i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, które zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku. Już jako Tau, artysta wydał płytę  Remedium, której premiera odbyła się 03.12.2014 r. nakładem Bozon Records. W maju tego roku Remedium uzyskało status Złotej Płyty.

Droga do sukcesów jednak nie była usłana różami. Jako gość rekolekcji pod hasłem Trzeźwa dusza, prowadzonych przez ks. Jakuba Bartczaka (również rapera) w Kielcach. Tau opowiadał o swoich grzechach i pochodnych demonach, z którymi długo się zmagał: okultyzm, New Age, alkoholizm, seksoholizm, narkomania, choroba psychiczna, depresja. Razem z ks. Bartczakiem mówili o tym, w jaki sposób zerwać z grzechem i jak rozwijać swoją wiarę. TAU w szczególności podkreślał siłę Koronki do Bożego Miłosierdzia, Różańca i oczywiście czytań Pisma Świętego.

„Metody, o których wam mówię, spowodowały, że zostałem wyciągnięty z dna. Nie ma teraz ani jednej osoby, której nie lubię (…), której bym nie wybaczył, żyję w czystości – w tym roku biorę ślub z kobietą, z którą mam syna, a w poniedziałek wprowadzamy się do nowego – naszego domu. Jestem totalnie wolnym człowiekiem” – mówił Piotr podczas rekolekcji.

Jeżeli chcecie wybrać się na jego koncert, oto gdzie zagości:

REMEDIUM LIVE BAND TOUR:

05.09 – Gniezno / Lokomotywa
11.09 – Słupsk / Keller
12.09 – Elbląg / U Sąsiadów
13.09 – Gdynia / UCHO
18.09 – Stalowa Wola / Labirynt
19.09 – Zamość / Kazamata Wschodnia Bastionu I
25.09 – Płock / Dom Muzyki
26.09 – Chojnice / Klub Cynamon
02.10 – Poznań / Trochę Kultury
03.10 – Warszawa / niePowiem
30.10 – Katowice / Prokultura
31.10 – Kraków / Żaczek
10.11 – Rzeszów / Vinyl
13.11 – Przemyśl / Klub Japa
14.11 – Krosno / Klub Melanż
21.11 – Kielce / Woor
27.11 – Częstochowa / Teatr From Poland
03.12 – Toruń / Lizard King
04.12 – Bydgoszcz / Wiatrakowa
05.12 – Szczecin / Odra Zoo
12.12 – Gdańsk / Wydział Remontowy

 

Źródła:

http://wpolityce.pl/kosciol/237713-raper-tau-zycie-bez-boga-jest-jak-choroba-psychiczna

http://bozonrecords.pl/page/2-tau.html