Czym różnią się zespoły chrześcijańskie, od innych? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba wchodząca w świat CCM (Christian contemporary music). Odpowiedzi jest pewnie wiele i niewiele. Zależy kto pyta, zależy kto odpowiada. Ale z jedną z nich, z pewnością zgodzą się muzycy StronaB – niejednokrotnie są to zespoły, które istnieją wbrew ludzkiej logice. Wspomagane Bożym palcem.

Zespół Strona.B powstał na glebie bardzo nieurodzajnej, gdzie talentów się nie pielęgnuje, a ludzie wybierają częściej tanią rozrywkę. Jednak do tego właśnie miejsca w 2003 roku Bóg posłał „księdza z powołania, perkusistę z zamiłowania i bożego wariata w jednym”. Człowiek ten, nie tylko sprytnie przyciągnął młodych ludzi do kościoła, ale także pomógł im rozwijać swoją pasję muzyczną. Każda pasja, tylko wtedy kiedy kultywowana z największym oddaniem, przynosi wielkie efekty. Tak też się stało, próby zespołu stały się stałym elementem życia, potem zaczęły się wyjazdy na warsztaty, koncerty, rekolekcje i przedstawienia. I powstał, najpierw nieśmiało, projekt – StronaB. A później, w 2008 roku, za sprawą pomocy artysty Luka z zespołu Porozumienie, StronaB obrała nowy kierunek i wielkie cele. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Po wielu turbulencjach jakie przeszedł skład grupy, w maju tego roku wyszedł krążek, dzięki pieniądzom zebranym w zbiórce zatytułowanej „Kup płytę, której nie ma… jeszcze”. Udało się! „Z bliska brzydka” z mocnymi tekstami traktującymi o trudach życiowych, o prawdzie, o umiejętności szczerego spojrzenia na siebie samego. Większość tekstów na płycie jest autorstwa wokalistki Klaudii Grabek. Produkcją zajął się Adam Celiński ze studia Radioaktywni w Częstochowie. (Ma za sobą współpracę m.in. z Zakopower, New Life’m, Proletaryatem, Abradab, Bakshish.) Zachętą do kupna płyty może być teledysk utworu „i”, który możecie zobaczyć w OPOKA.TV oraz drugi singiel „Głuszec”. Z całego serca kibicujemy całemu zespołowi!