Tau – ten pseudonim jest znany wszystkim, którzy choć trochę interesują się polską sceną hiphopową. Piotr Kowalczyk bo tak naprawdę nazywa się artysta, jest znanym raperem, beatboxerem oraz producentem muzycznym. W swoich tekstach odważnie mówi o Bogu i drodze,  którą musiał przejść by znaleźć się w miejscu, w którym jest teraz.

Jak sam mówi jego podróż z ciemności do światła nie była łatwa. Już jako nastolatek zaczął eksperymentować z używkami, okultyzmem i światem przestępczym. Szukając czegoś co wypełni narastającą pustkę w jego sercu, wchodził coraz głębiej w mroczny świat. Pieniądze, imprezy, narkotyki i kobiety były dla niego sposobem na chwilowe ukojenie i dostarczenie sobie pozornego szczęścia. Wszystko to przynosiło jednak tylko tymczasową ulgę, po to by później wpędzić go w jeszcze większe poczucie rozpaczy i zgubienia. Jako raper zyskujący coraz większą sławę nie mógł narzekać na  nudę, wydawało mu się że pnie się do góry  jednak tak na prawdę spadał na dno…W jednym z wywiadów powiedział, że pewnego dnia spojrzał na swoje życie i zrozumiał że wszystko co dzieje się w okół niego – sława pieniądze, zabawa są czymś na kształt spektaklu, który kończy się z chwilą gdy zatrzasną się drzwi hotelu. Muzyka a dokładnie hip-hop, który był i jest dalej jego pasją znacznie różnił się w tamtych czasach od tego, który tworzy obecnie. Wtedy przepełniony był złością i rozgoryczeniem, dziś wypełnia go nadzieja i miłość. Tau stoczył trudną walkę o czym wielokrotnie pisze w w swoich niezwykle szczerych tekstach. Dziś dalej jest jednym z czołowych artystów sceny hiphopowej  w Polsce. Jednak zmienił się jako człowiek a wraz z nim zmieniła się także jego twórczość. Jego muzyka przepełniona jest energią, dobrym brzmieniem i pozytywnym przesłaniem, które daje siłę innym młodym ludziom, którzy są na zakręcie i poszukują drogowskazu. Tau swoją słabość przekuł w siłę, a to wszystko jak sam mówi dzięki miłosiernemu Bogu, który go nie odtrącił w chwili największej słabości. Dla Boga nie ma przypadków beznadziejnych. Do każdego wyciąga rękę i może przemienić każde życie!

Jeżeli chcesz posłuchać i zobaczyć najnowsze klipy Tau, zapraszamy do Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV ! Niesamowite kawałki Tau na stałe zagościły w naszym repertuarze muzycznym! Dołącz do nas już dziś i ciesz się najlepszą muzyką i SuperNową Telewizją w Twoim domu!